O nas

TOUCAN SYSTEMS

 

Jesteśmy firmą technologiczną, która tworzy interaktywne rozwiązania IT dedykowane instytucjom kultury, centrom nauki oraz branży promocyjno-eventowej.

Nasz zespół to grupa pasjonatów technologii oraz nieszablonowych rozwiązań. Developerzy, inżynierowie, projektanci i artyści wspólnie pracują nad systemami, które łączą ze sobą świat nauki, inżynierii i sztuki.

CO ROBIMY?

Tworzymy multimedialne oprawy ekspozycji dla obiektów muzealnych oraz centrów nauki. Nasze systemy multimedialne są w pełni zintegrowane z infrastrukturą AV – tworząc spójną narrację wystawy.

Do realizowanych projektów wystawienniczych podchodzimy kompleksowo – dbamy o właściwy dobór rozwiązań sprzętowych oraz technologicznych (np.: Rozszerzona oraz Wirtualna Rzeczywistość), a także zapewniamy system do zarządzania całą instalacją AV (dowiedz się więcej o Toucan Nest).

Na potrzeby realizowanych projektów opracowujemy pełen content multimedialny – dostosowany do prezentowania na stoiskach interaktywnych, infokioskach, czy też w projekcjach.

Budujemy zaawansowane aplikacje (mobilne, webowe oraz w oparciu o technologię Unity3D), a także tworzymy animacje oraz filmy 2D i 3D, prezentacje, gry edukacyjne, symulacje, video mapping oraz nagrania i ścieżki dźwiękowe.

Realizujemy projekty IT wspierające działania promocyjno-eventowe. Tworzymy dedykowane aplikacje mobilne oraz webowe, a także interaktywne aplikacje Unity3D (wykorzystujące technologię Kinect, Leap Motion, Rozszerzonej i Wirtualnej Rzeczywistości).

Oferujemy systemy Intelligent Digital Signage, umożliwiające wyświetlanie treści reklamowych dopasowanych do potrzeb klienta. Nasze rozwiązania znajdują szerokie zastosowanie w obszarach marketingowych, jak i sprzedażowych.

NASZ ZESPÓŁ

Naszą siłą jest multidyscyplinarność. Wywodzimy się z różnych specjalizacji i obszarów – są wśród nas zarówno projektanci, developerzy, inżynierowie, jak i project managerowie. To, co nas jednak łączy to pasja tworzenia i fascynacja nowinkami technologicznymi. Wspólnie uwielbiamy intuicyjny UX, dobry design i czysty kod.

CONTENT I DESIGN

Nasz zespół projektantów dba o każdy szczegół (zarówno przy produkcjach 2D, jak i 3D). Dzięki temu końcowy produkt jest unikatowy zarówno pod kątem designu, jak i contentu.

DEVELOPERZY

Dzięki doświadczeniu programistów aplikacji webowych oraz Unity 3D oferowane rozwiązania nabierają prawdziwej interaktywności. Nasi developerzy sprytnie łączą świat fizyczny z wirtualnym.

INŻYNIEROWIE

Nasi specjaliści od sprzętu, elektroniki i mechaniki dbają o to, aby dostarczane rozwiązania charakteryzowały się dużą dostępnością i były zgodne z najnowszymi trendami.

PROJECT MANAGEMENT

Biuro Zarządzania Projektami to nasza gwarancja dostawy rozwiązań w ustalonym zakresie, czasie oraz budżecie. Nasi project managerowie zaangażowani są w cały proces budowy produktów.

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Dobry projekt to taki, który opiera się na silnych podstawach. Dlatego na co dzień współpracujemy z zewnętrznymi partnerami – instytucjami, które wspierają nas w budowie solidnych, merytorycznych rozwiązań.

NAGRODZONE PROJEKTY

Jesteśmy fascynatami technologii. Wdrażane przez nas rozwiązania charakteryzują się dużą funkcjonalnością – a do tego cieszą oko, uczą i bawią. Nasze projekty doceniane są nie tylko przez samych odbiorców, ale i kapituły konkursów.

Selma and the Wisp

najlepsza gra Indie Games w konkursie PGA Awards 2016

Expo 2017

nagroda główna za ekspozycję i koncepcję pawilonu „Energy on Track”