Wystawa Światowa Expo 2017 – Niemiecki Pawilon

Nasze projekty
Fot. Andreas Keller

Wystawa Światowa Expo 2017 – Niemiecki Pawilon

Dla niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Energetyki (BMWi) opracowaliśmy zestaw interaktywnych aplikacji, multimediów oraz materiałów poligraficznych. Projekt dotyczył budowy Pawilonu Niemiec w ramach Expo 2017 – obejmował pełne przygotowanie 12 stanowisk interaktywnych oraz grafik wielkoformatowych.

Rok realizacji: 2017

www.expo2017astana.com Zapytaj o realizację

Opis obiektu

Expo 2017 – wystawa światowa zrealizowana w Astanie (Kazachstan) w okresie od 10 czerwca do 10 września 2017 r. Motywem przewodnim towarzyszącym tej edycji była „Energia przyszłości” – temat, który dotykał obszaru innowacyjnych oraz wydajnych rozwiązań energetycznych. W Expo 2017 łącznie wzięło udział ponad 100 państw z całego świata.

Zakres prac

Na potrzeby niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Energetyki (BMWi) opracowaliśmy zestaw multimediów oraz materiałów poligraficznych. Zakres projektu obejmował przygotowanie 12 stanowisk interaktywnych oraz grafik wielkoformatowych.

Temat Expo 2017 dotyczył odnawialnych źródeł energii. Aby najpełniej przedstawić niemieckie osiągnięcia na tym polu, stworzyliśmy stanowiska, które łączyły atrakcyjnie wizualnie aplikacje oraz mechatronikę. W celu zwiększenia zaangażowania zwiedzających oraz personalizacji aplikacji, motywem przewodnim dla wszystkich stanowisk była bateria RFID – wirtualnie ładowana na każdym stanowisku.

W ramach projektu kompleksowo przygotowaliśmy kilka kluczowych stanowisk całej ekspozycji – m.in. były to:

 • Stanowisko dot. obszaru balansu energetycznego (pozyskiwanego z różnych źródeł energii w zależności od pory dnia) – stanowisko miało formę stołu multimedialnego, który był postawiony na dużej pochylnej platformie. Instalacja ta zyskała uznanie nie tylko uczestników Expo, ale również prestiżowego magazynu Exhibitor – zdobyła tytuł Best Interactivity of Expo 2017 (więcej tutaj).
 • Stanowisko Smart Home – przygotowane w formie Magic Wall. Stanowisko zbudowaliśmy poprzez połączenie malowanej na ścianie ilustracji z animacjami (wyświetlanymi przez projektor). Dzięki temu uzyskaliśmy efekt, który niezwykle spodobał się zwiedzającym – efekt, w którym dotknięcie realnie istniejących grafik wywołuje interaktywną animację.
 • Stanowisko Power to Liquid – prezentujące zjawisko materializacji i dematerializacji obiektów. Stanowisko składało się z 2 ekranów, pomiędzy którymi została umieszczona taśma transportowa. Na lewym ekranie zwiedzający widział, jak materializuje się obiekt, następnie wyjeżdżał on – już jako fizyczny obiekt – na taśmę. Po prawej stronie obiekt przechodził przez proces dematerializacji.

Przygotowane przez nas stanowiska zostały wykorzystane nie tylko podczas Wystawy Światowej – dwa z nich (dot. domów pasywnych oraz domów inteligentnych) są cały czas prezentowane przez Ministerstwo Środowiska Niemiec na wielu targach oraz wydarzeniach.

NAGRODY:

 • Best Interactivity of Expo 2017 magazynu Exhibitor
 • Best Pavilion of Expo 2017 – za najlepszą ekspozycją na całej Wystawie Światowej Expo 2017

Wykorzystana technologia:

Interaktywne aplikacje Unity 3D

Magic Wall

Mechatronika

Pobierz PDF

Jeżeli zainteresowała Cię nasza realizacja, możesz pobrać ją w formacie PDF, aby wrócić do niej w każdej chwili

 • mkd-slider-img Fot. Andreas Keller
 • mkd-slider-img Fot. Andreas Keller
 • mkd-slider-img Fot. Andreas Keller
 • mkd-slider-img Fot. Andreas Keller
 • mkd-slider-img Fot. Andreas Keller
 • mkd-slider-img Fot. Andreas Keller
 • mkd-slider-img
 • mkd-slider-img