Muzeum Emigracji

Nasze projekty

Muzeum Emigracji

W ramach projektu realizowanego dla Muzeum Emigracji przygotowaliśmy multimedialną oprawę stanowisk interaktywnych, znajdujących się w zachwycającej (kilkumetrowej) instalacji globu. Kompleksowo opracowaliśmy bogatą merytorycznie aplikację webową „Historie warte zachodu i wschodu” wraz z dedykowanym systemem zarządzania treścią (CMS) na 4 niezależne stanowiska.

Rok realizacji: 2017

www.polska1.pl Zapytaj o realizację

Opis obiektu

Muzeum Emigracji w Gdyni to pierwsza w Polsce placówka muzealna poświęcona dziejom polskiej emigracji. Instytucja mieści się w historycznym gmachu Dworca Morskiego, z którego wypływały polskie transatlantyki. Wystawa stała Muzeum prezentuje losy emigracji z ziem polskich – od wieku XIX do czasów współczesnych. Ekspozycja ta mocno działa na odbiorcę – pozwala poczuć i zrozumieć, jak wyglądała podróż emigrantów i z czym się wiązała.

Zakres prac

W ramach realizacji przygotowaliśmy multimedialną oprawą stanowisk interaktywnych wraz z dedykowanym systemem zarządzania treścią (Content Management System). Opracowana przez nas aplikacja („Historie warte zachodu i wschodu”) wdrożona została w kilkumetrowej, multimedialnej instalacji globu, złożonej z 4 niezależnych od siebie stanowisk.

Multimedialny glob to jedna z kluczowych atrakcji Muzeum. W skład każdego stanowiska wchodzi wolnostojący infokiosk oraz projektor, który we wnętrzu globusa wyświetla obrazy powiązane z aktualnie przeglądaną treścią. Takie rozwiązanie doskonale podkreśla wyjątkowy charakter przestrzeni, w której znajduje się zwiedzający.

„Historie warte zachodu i wschodu” to aplikacja, która w sposób interaktywny przedstawia poruszające losy polskich emigrantów. Zawiera niezwykle obszerny zestaw biogramów składających się z opisów, galerii zdjęć oraz filmów. Przedstawione treści dostępne są do przeglądania także w trybie wysokiej dostępności tj. trybie kontrastowym wraz ze zmianą rozmiaru czcionek.

Wdrożony system zarządzania (CMS) posiada możliwość generowania aplikacji oraz zlecania aktualizacji na dowolnie wybranym stanowisku. W ten sposób administrator ma możliwość utworzenia kilku aplikacji różniących się treścią. Ponadto system pozwala na rozbudowywanie zawartości aplikacji o kolejne biogramy oraz zapewnia szereg wyjątkowo użytecznych funkcjonalności, tj.:

 • zmiana układu aplikacji (dostępne dwa layouty graficzne: mapa/kafelki),
 • zmiana treści wygaszacza ekranu oraz pokazu slajdów wyświetlanych na projektorze,
 • kadrowanie zdjęć,
 • wersjonowanie treści,
 • generowanie podglądu aplikacji,
 • publikowanie paczek treści dla kiosków.

Zestaw dodatkowych funkcjonalności daje administratorowi pełną swobodę użytkowania – sprawia, że zarządzanie aplikacjami oraz ich zawartością jest niezwykle łatwe oraz intuicyjne.

Wykorzystana technologia:

Aplikacja zrealizowana w technologii webowej (z użyciem HTML/JS/CSS)

System zarządzania treścią (CMS) przygotowany w języku PHP

Aplikacja odpowiedzialna za wersjonowanie i synchronizację treści opracowana w języku C#/.NET

Pobierz PDF

Jeżeli zainteresowała Cię nasza realizacja, możesz pobrać ją w formacie PDF, aby wrócić do niej w każdej chwili

 • mkd-slider-img
 • mkd-slider-img
 • mkd-slider-img
 • mkd-slider-img
 • mkd-slider-img
 • mkd-slider-img
 • mkd-slider-img