Muzeum Warszawy

Nasze projekty

Muzeum Warszawy

W ramach współpracy z Muzeum Warszawy przygotowaliśmy multimedialną oprawę ekspozycji, znajdującej się w Centrum Interpretacji Zabytku. Opracowaliśmy kompleksową aplikację wraz z treściami multimedialnymi – całość została zrealizowana w dwóch wariantach: na infokioski oraz stronę internetową. Dostarczone rozwiązanie w sposób interaktywny i angażujący przedstawia historię odbudowy warszawskiego Starego Miasta po II wojnie światowej.

Rok realizacji: 2015

www.ciz.muzeumwarszawy.pl Zapytaj o realizację

Opis obiektu

Muzeum Warszawy to instytucja założona w 1936 r., prezentująca zbiory związane z historią stolicy. Instytucja prowadzi działalność naukowo-wydawniczą i wystawienniczą – jej zbiory liczą ponad 250 tys. obiektów, które prezentowane są na kilku ekspozycjach stałych.

Dzisiaj Muzeum Warszawy to 11 kamienic usytuowanych na Rynku Starego Miasta (stanowiących siedzibę główną) oraz 8 oddziałów zlokalizowanych w innych częściach stolicy. Jednym z nich jest Centrum Interpretacji Zabytku. Wystawa stała Centrum przedstawia Stare Miasto jako zespół zabytkowy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zakres prac

Na potrzeby Centrum Interpretacji Zabytku przygotowaliśmy multimedialną oprawę ekspozycji, która poświęcona jest czasom odbudowy Starego Miasta. Wystawa opowiada historię Warszawy oraz losy Starówki po II wojnie światowej – w piękny sposób łączy elementy tradycyjne, statyczne z dynamicznym wykorzystaniem multimediów.

Założeniem projektu była realizacja spójnej aplikacji multimedialnej oraz contentu (filmy, animacje przedstawiające dzieje Starego Miasta w okresie jego odbudowy) – z przeznaczeniem na nowoczesne infokioski oraz stronę internetową. Naturalnym dla nas kierunkiem był wybór technologii webowej do realizacji obu wariantów. Dzięki temu podejściu uzyskaliśmy efekt spójności oraz szerokie możliwości zarządzania i monitorowania zawartości aplikacji zarówno na stoiskach interaktywnych, jak i wersji www.

Integralną częścią aplikacji jest Content Management System (CMS). System umożliwia pracownikom Muzeum zdalne zarządzanie treścią aplikacji z poziomu przeglądarki internetowej. Przygotowaliśmy jeden system CMS, który obsługuje dwa warianty aplikacji – tym samym dając możliwość wyboru tego, co ma być wyświetlane osobno na infokioskach oraz na stronie internetowej.

Wykorzystana technologia:

Aplikacja webowa zoptymalizowana pod infokiosk oraz stronę internetową (wersja www dostosowana do środowiska mobilnego)

Content Management System (CMS) do zarządzania treścią aplikacji

Pobierz PDF

Jeżeli zainteresowała Cię nasza realizacja, możesz pobrać ją w formacie PDF, aby wrócić do niej w każdej chwili

  • mkd-slider-img
  • mkd-slider-img
  • mkd-slider-img
  • mkd-slider-img
  • mkd-slider-img
  • mkd-slider-img
  • mkd-slider-img