Tatrzański Park Narodowy

Nasze projekty

Tatrzański Park Narodowy

W ramach współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym (Centrum Edukacji Przyrodniczej) przygotowaliśmy multimedialną oprawę ekspozycji wraz z kompleksowym systemem zarządzania. Nasza realizacja obejmowała stworzenie aplikacji mobilnej, zestawu multimedialnych aplikacji oraz treści na interaktywne stoły, przygotowanie video mappingu makiety Tatr oraz wdrożenie rozwiązania Toucan Nest do zarządzania instalacją AV.

Rok realizacji: 2017

www.tpn.pl Zapytaj o realizację

Opis obiektu

Tatrzański Park Narodowy to jeden z największych parków narodowych w Polsce, który chroni przyrodę Tatr od ponad 50 lat. Park oferuje zwiedzającym szeroką bazę edukacyjną – w tym wystawy w oddziałach: Centrum Edukacji Przyrodniczej, Kuźnicach oraz w Tatrzańskim Lapidarium.

Centrum Edukacji Przyrodniczej to niezwykle nowoczesny obiekt, którego wystawa interaktywnie opowiada o Tatrach oraz ich unikalnej przyrodzie. W Centrum znajduje się m.in. kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, a także sala odkryć dla dzieci.

Zakres prac

Dla Centrum Edukacji Przyrodniczej zrealizowaliśmy kompleksowy projekt wdrożenia multimedialnej oprawy ekspozycji oraz systemu zarządzania. Nasze zadanie polegało na przygotowaniu interaktywnych aplikacji (w tym na interaktywne stoły oraz urządzenia mobilne), zaawansowanego video mappingu – oraz integracji całości w jeden sprawnie działający system.

Zakres projektu obejmował następujące elementy:

  • Makieta Tatr – kluczową częścią ekspozycji jest największa w Polsce makieta Tatr. Na konstrukcji (o wymiarach: 3 m szer., 6 m dł. oraz 1,5 m wysokości) prezentowany jest video mapping z wykorzystaniem 4 projektów, który został przez nas całościowo opracowany. Ważną częścią makiety są dwa monitory 55 calowe, które wyświetlają treści uzupełniające. Wdrożone przez nas oprogramowanie pozwala na tworzenie nowych scenariuszy prezentacji przez klienta.
  • Interaktywne stoły – przygotowaliśmy zestaw aplikacji multimedialnych wraz z contentem na 8 stołów interaktywnych. Opracowane aplikacje obsługiwane są z wykorzystaniem przycisków mechanicznych, a także pomocy naukowych (którymi są trójwymiarowe wydruki oznaczone tagiem RFID). Na potrzeby ekspozycji stworzyliśmy 15 unikalnych prezentacji, wyjaśniających zagadnienia związane z Tatrami. Do każdej z nich nagraliśmy materiał wideo z ekspertem z danej dziedziny.
  • Aplikacja mobilna – z myślą o najmłodszych odbiorcach przygotowaliśmy aplikację na urządzenia mobilne (systemy: iOS, Android, Windows Phone). Aplikacja zawiera plan zadań do wykonania, który oprowadza zwiedzających po całej wystawie. Scenariusz składa się z 5 angażujących i ciekawych zadań, opartych na treściach dostępnych na ekspozycji.
  • System zarządzania – w celu zautomatyzowania działania sprzętu oraz treści multimedialnych, wdrożyliśmy kompleksowo nasze rozwiązanie do zarządzania instalacją AV Toucan Nest. System umożliwia zdalne monitorowanie pracy sprzętu audiowizualnego oraz wyświetlanych treści, a także integruje całość w jeden płynnie działający ekosystem.

Wykorzystana technologia:

Aplikacja mobilna (na system iOS, Android oraz Windows Phone)

Zestaw interaktywnych aplikacji opracowanych w technologii Unity 3D (wraz z wykorzystaniem tagów RFID)

Video mapping

System do zarządzania instalacją AV – Toucan Nest

Pobierz PDF

Jeżeli zainteresowała Cię nasza realizacja, możesz pobrać ją w formacie PDF, aby wrócić do niej w każdej chwili

  • mkd-slider-img
  • mkd-slider-img
  • mkd-slider-img