Blog

WITAJ W ŚWIECIE TOUCAN SYSTEMS

Jedziemy na Międzynarodowy Festiwal Nauki w Göteborgu

W dniach 4-5 kwietnia 2019, na zaproszenie polskiej ambasady w Szwecji, bierzemy udział w Międzynarodowym Festiwalu Nauki w Göteborgu. Na wspólnym stanowisku państw Grupy Wyszehradzkiej zaprezentujemy wyniki naszych ostatnich prac, realizowanych w ramach projektu Toucan Eye.

Technologia, która pomaga widzieć więcej

Toucan Eye to mobilne urządzenie elektroniczne, wspomagające osoby z dysfunkcją wzroku. Jest to innowacyjne rozwiązanie, w którym wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia z obszaru sztucznej inteligencji – uczenia maszynowego oraz sieci neuronowych.

Podczas Festiwalu zaprezentujemy postęp naszych dotychczasowych prac w zakresie tego projektu. Dodajmy, że rozwiązanie obecnie znajduje się w fazie prac badawczo-rozwojowych – jego premiera nastąpi pod koniec 2019 roku.

Międzynarodowy Festiwal Nauki

Festiwal Nauki w Göteborgu jest jednym z największych w Europie tego typu wydarzeń – jednocześnie największym w Szwecji festiwalem poświęconym zagadnieniom środowiskowym, społecznym i ekonomicznym. Jego celem jest promowanie pozytywnego nastawienia do nauki i badań, a także stworzenie wspólnej przestrzeni wymiany wiedzy dla społeczności badawczej.

To już kolejna edycja Festiwalu – po raz pierwszy miał on miejsce w 1997 roku. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Zadziwiająca myśl”. W tym roku organizatorzy przyjrzą się temu, co dzieje się w naszych mózgach, kiedy myślimy.

Omawiane będzie także znaczenie technologii dla rozwoju człowieka. Co się dzieje, gdy przenosimy proces myślenia do maszyn i robotów, a „ja” nie zawsze jest człowiekiem? Co się stanie, jeśli maszyny staną się bardziej inteligentne niż ludzie? Na te oraz inne pytania odpowiedzi można szukać podczas kwietniowego spotkania.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej: www.vetenskapsfestivalen.se.